Članovi Udruženja “Oaza” posjetili izložbu “Isak samokovlija” u galeriji “Novi Hram”

🍀Izložba „Isak Samokovlija“, autorica Đane Kukić i Ifete Lihić, otvorena je u galeriji “Novi Hram” u Sarajevu. Isak Samokovlija jedan je od najznačajnijih bosanskohercegovačkih književnika sefardskog porijekla čiji je književni opus od značaja, ne samo za Jevreje u Bosni i Hercegovini, nego i za i bosanskohercegovačko društvo u cjelini.
Muzejska savjetnica Đana Kukić kazala je da je izložba rezultat višemjesečnog istraživačkog rada o životu i djelu bosanskohercegovačkog književnika.
🍀Članovi Udruženja “Oaza” su prije posjete imali kratku uvertiru o životu i radu Isaka Samokovlije, a nakon posjete izložbi upotpuniti su svoju sliku o ovom nevjerjerovatnom čovjeku i njegovom životu.
🤝Aktivnosti realizovane u sklopu projekta “Socijalna INkluzija Osoba s intelektualnim Poteškoćama u Sarajevu” (SINOPS) finansijski podržanog od strane Caritas diocesana di Volterra.

Pratite nas i na našim socijalnim mrežama